Τη βαλεριάνα τη γνωρίζουμε για τις ηρεμιστικές της ιδιότητες και ακούγεται περίεργο να την τρώμε ωμη σε σαλάτα. Όμως η βαλεριάνα που βάζουμε στην σαλάτα είναι άλλο φυτό. Έχει βέβαια επικρατήσει να τη ονομάζουμε έτσι αντί για βαλεριανέλλα (valerianella locusta). H απαλή γλύκα των τρυφερών φύλλων της ισορροπεί τις πικρές νότες σαλατικών όπως το ραπανάκι, η άγρια ρόκα, το ραντίσιο, το σικόρε, οι πιπεριές και τα καρότα, ενώ μπαίνουν επίσης σε παπατοσαλάτες και ομελέτες. Καλλιεργείται σε Λάρισα, Λεχαινά, Αλεξάνδρεια Ημαθίας και Βοιωτία και σε άλλες περιοχές της Ελλάδας.
Διαβαστε επισησ
Mια γρήγορη δροσερή σαλάτα
Όχι μόνο σε πίτες
Χωρίς πατάτες, πόσο πιο ανιαρό θα ήταν το τραπέζι μας!
Mια γρήγορη δροσερή σαλάτα
Όχι μόνο σε πίτες
Χωρίς πατάτες, πόσο πιο ανιαρό θα ήταν το τραπέζι μας!