Το Baby σπανάκι, είναι τα τρυφερά φυλλαράκια του σπανακιού και διαθέτει όλες τις ωφέλιμες ιδιότητες του. Τρώγεται ωμό και ταιριάζει με μανιτάρια, ρόκα και τομαντίνια, ενώ μπορούμε να το προσθέσουμε σε ζεστά πιάτα λη να το σοτάρουμε ελαφρά σε λίγο ελαιόλαδο. Είναι πλούσιο σε θρεπτικά συστατικά όπως βιταμίνες και φυλλικό οξύ, ασβέστιο και φωτοφόρο.Καλλιεργείται σε Λάρισα, Λεχαινά, Αλεξάνδρεια Ημαθίας και Βοιωτία και σε άλλες περιοχές της Ελλάδας.
Διαβαστε επισησ
Από το βουνό στο πιάτο μας
Για ωραία μαγειρευτά και μεζέδες
Με φύλλα και κοτσάνια ζουμερά και τρυφερά όταν είναι καλοβρασμένα, τα βλίτα ξεχωρίζουν
Από το βουνό στο πιάτο μας
Για ωραία μαγειρευτά και μεζέδες
Με φύλλα και κοτσάνια ζουμερά και τρυφερά όταν είναι καλοβρασμένα, τα βλίτα ξεχωρίζουν